Канапе – це доречні закуски до будь-якого святкового столу. Але, зазвичай ми пригощаємо гостей маленькими бутербродами зі стандартними рибними, сирними або м’ясними начинками. Сьогодні, завдяки такої страви, як канапе з редьки з креветками, можна не тільки вдосконалити свої кулінарні здібності, але і стати справжньою чарівницею в світі фуршетів, коли канапе є невід’ємною закускою столу.
Ставимо на великий вогонь каструлю з чистою водою. Коли вода закипить, солимо рідина за смаком, добре все перемішуємо столовою ложкою і акуратно викладаємо в ємність креветки. Увага: зазвичай креветки продаються вже варені, але заморожені. Тому під час варіння бажано не перетримати інгредієнт в окропі, щоб м’ясо креветок не стало жорстким і, як гума. Отже, викладаємо заморожений морепродукт в каструлю з окропом і чекаємо, коли вода знову закипить. Після закипання рідини, робимо вогонь нижче середнього і варимо інгредієнт протягом 3 хвилин.
Після – вимикаємо конфорку і зливаємо воду з вареними креветками в друшляк. Лишаємо в такому стані компонент, щоб з нього стекла зайва рідина, і він став кімнатної температури. Потім – руками очищаємо кожну креветку від панцира і перекладаємо очищений компонент на чисту тарілку.
Виливаємо в піалу майонез і соєвий соус. Перчимо за смаком нашу майбутню заправку і все ретельно перемішуємо столовою ложкою до утворення однорідної маси.
Ножем очищаємо редис від шкірки і добре промиваємо інгредієнт під проточною водою. Потім насухо витираємо його кухонним паперовим рушником і викладаємо на обробну дошку. Насправді це блюдо потрапило до нас на стіл з японської кухні. Тому і редиску ми беремо японську. Істинне назва цього овоча – дайкон. У свій час цей інгредієнт в Японії вважався екзотикою, а сьогодні його можна придбати в будь-якому супермаркеті міста. За смаковими якості цей овоч дуже соковитий, зовсім не пекучий і не гіркий, як редька. На смак він нагадує капустяний качан. Та й за своїм корисним властивостям він відрізняється від своїх близьких родичів. До його складу входять такі мікроелементи, як калій, магній, фосфор, а також речовини – клітковина і пектин, які в свою чергу допомагають прискорити наше травлення і виводять з організму шлаки і токсини. Одним словом такий овоч, як японська редька їсти дуже навіть потрібно, але в помірній кількості. А тому – цей компонент, припаде до смаку вашим гостям, якщо він буде однією з головних складових такої страви, як канапе.
Отже, ріжемо на тоненькі кружальця очищений овоч.
А потім кожен кружечок розрізаємо ще на чотири половинки.
Отже, всі складові компоненти страви готові. Тому викладаємо на плоске блюдо для подачі шматочок редьки, поверх нього викладаємо очищену варену креветку, поливаємо все з допомогою чайної ложечки соусом і наколюємо шпажку на редьку, при цьому таким чином, щоб не зачепити м’ясо морепродукту.
Відразу ж після приготування страву можна подавати до столу і дивувати ваших гостей оригінальними, корисними та дуже смачними канапками.
Приємного вам апетиту!
– Щоб побалувати своїх гостей вишуканим канапе, замість королівських креветок можна взяти тигрові. У них більше м’яса, та й на смак вони набагато смачніше.
– Канапе з редьки з креветками можна також прикрасити салатним листочком, який можна викласти першим шаром, а тільки після розмістити на інгредієнті шматочок редьки.
– Додатковим доречним інгредієнтом буде також часточка лимона, яку можна викласти останнім шаром. Завдяки цьому екзотичного фрукту страва стане не тільки смачніше, але і красивіше за кольором.