Говорячи про страви єврейської кухні, не можна обійти увагою латкес, адже це такий же звичай святкування Хануки, як свічки і дрейдл. Власне кажучи, це оладки з тертих овочів і коренеплодів, обсмажені на олії в пам’ять про те маслі, яке горіло в Храмовому світильнику. Сьогодні ми будемо готувати латкес з яблук і перейматися духом традиції єврейського народу. Повірте, це дуже смачне і цікаве блюдо.
Одне з головних правил на кухні – це чистота, тому інгредієнти, такі як, яблука, лимон і курячі яйця, потрібно обов’язково промити водою. А яйця краще мильним розчином, оскільки на шкаралупі скупчуються шкідливі бактерії, які при розбиванні яйця, можуть потрапити в готову страву. Продовжуємо працювати вже з чистими фруктами!
Лимон ріжемо навпіл і тиснемо з однієї половинки сік, його нам буде потрібно всього 1 столова ложка. Частину лимона можна використовувати для приготування іншої страви, або просто як ароматизатор до чаю.
Яблука потрібно очистити від серцевини з насінням і від шкірки, якщо вона занадто жорстка. А потім трьом яблука на крупній тертці або подрібнюємо у блендері. Краще все-таки перший варіант – так яблука віддають більше соку, який нам потрібно з м’якоті віджати і злити. Для приготування сік не знадобиться, і його можна просто випити.
Розбиваємо яйця в тарілку і як слід збиваємо з допомогою міксера, блендера або віночка.
Тепер все готово для приготування самого латкес.
Нам потрібні 2 тарілки, в одній ми терті яблука змішуємо з лимонним соком, а в іншій – борошно з розпушувачем, цукром і корицею. Тепер з’єднуємо вміст і ретельно перемішуємо масу, а потім вливаємо збиті яйця і знову перемішуємо.
Вийшло своєрідне тісто, з якого ми будемо формувати і обсмажувати латкес. Надалі процес приготування не відрізняється від приготування, наприклад, драніков. Крім того, що латкес не потребує паніровці.
Тому зачерпываем ложку тесту і формуємо з нього корж, яку відправляємо на попередньо розігріту сковорідку з розтопленим вершковим маслом. Обсмажуємо латкес до золотистої скоринки з обох сторін. На це потрібно 5-7 хвилин.
Дістаємо готові латкес шумівкою і обсушуємо паперовими серветками, щоб позбутися зайвого жиру, після чого викладаємо "оладки" на тарілку.
Подавати страву потрібно відразу ж, тобто гарячим. Якщо ж гості ще не прийшли і потрібно якийсь час почекати, тримайте латкес повільно палаючої духовці, щоб він не охолов.
Подають латкес з яблук разом із солодким соусом. Для цього добре підходять йогурт, варення, джем, сметана і яблучне пюре.
Приємного апетиту!
– Традиційно латкес готують з картоплі, однак існує багато його варіацій, крім наведеного варіанту з яблук, наприклад, можна приготувати латкес також з кабачків.
– Щоб при обсмажуванні латкес, масло не брызгалось, як можна ретельніше віджимайте сік з яблук після подрібнення. Найкраще просушити масу за допомогою паперових серветок.
– Будьте обережні, коли перевертаєте латкес, оскільки в напівготовому стані вони дуже крихкі.
– Пам’ятайте, що розпушувач тіста (пекарський порошок) потрібно змішувати тільки з сухими складовими – як правило, борошном, і тільки після цього вже додавати в основну масу.