Якщо ви хочете швидко і смачно посмажити яловичину і тут же її з’їсти, рецепт ескалопи це те, що вам треба! Багато хто спитає «що таке ескалоп?». Все дуже просто. Ескалоп – це круглий, гладенький, тонкий шматок м’яса, який обсмажується з обох сторін. Справжній ескалоп готується з свинячого філе і, зазвичай, без панірування. Часто в домашній кулінарії эскалопом називають і стейки з яловичини, заздалегідь добре відбиті. В Іспанії та Італії в якості панірування для эскалопов часто використовують суміш хлібних крихт (панірувальних сухарів) і дрібно натертого сиру Пармезан (який додає м’ясу не тільки смаку, але й божевільного запаху). Все дуже смачно. Давайте сьогодні на обід порадуємо своїх домочадців смачним і поживним стравою, і почнемо приготування ескалопи з яловичини.
Насамперед необхідно промити м’ясо яловичини, обсушити, і лише потім нарізати шматочками товщиною приблизно 1 – 1,5 сантиметра.
М’ясо ми будемо відбивати через харчову плівку, при такому способі відбиття м’ясо не буде розриватися і прилипати до молотка. Після того як ми відбили м’ясо яловичини, незабутній все посолити і поперчити з двох сторін, і якщо є необхідність додатково маринуємо м’ясо в спеціальних приправах. Потім м’ясо склаживаем чарочку і залишаємо м’ясо хвилин на 15.
Яйце необхідно збити з сіллю і перцем.
В одну тарілку висипаємо борошно.
В іншу тарілку – панірувальні сухарі.
Отже, у нас вийшло три тарілки, які ми послідовно будемо вмочати м’ясо яловичини.
Не поспішайте ставити розігріти сковороду. Справа в тому, що нам необхідно буде поставити наші ескалопи просочуватися в холодильник приблизно на годину.
Отже, беремо один шматок м’яса яловичини і опускаємо його спочатку в борошні – потім в яйці – потім у панірувальних сухарях. Після того, як ми обмокали всі шматочки м’яса, складаємо їх на піднос і ставимо в холодильник на 1 годину.
Ставимо розігріти сковороду на вогонь, попередньо наливши в неї рослинне масло.
Дістаємо м’ясо з холодильника і починаємо смажити. Смажимо м’ясо приблизно по 5 хвилин з обох боків до утворення рум’яної скоринки. Обов’язково перевірте страву на готовність, для цього проколіть або розріжте шматок – з нього не повинен вибігати червоний сік, м’ясо повинно бути злегка рожевого кольору.
Ескалопи з яловичини необхідно подавати тільки гарячими. Подавати страву можна на глибокій тарілці з кількома кружальцями цибулі, посипавши ескалоп зеленню петрушки.
Приємного апетиту!
– В якості гарніру до эскалопу можна подати все що завгодно, що поєднується з м’ясом: рис, картопля, макарони і т.д.
– Пам’ятайте, ескалоп з яловичини після остигання твердіє і втрачає частину своєї швидко смаженої принади.
– Для того, щоб блюдо вийшло ідеальним, м’ясо повинно бути самої хорошої якості, містити невеликі кількості жиру між волокнами, які розплавляючись, додадуть эскалопу м’якість і неповторний смак.
– В Італії є свій рецепт приготування ескалопи з яловичини, згідно з яким до панировочным сухарів можна додати дрібно натертий сир Пармезан, і все добре перемішати.