Так приємно після прохолодного осіннього дня, прийти додому, укутати в теплу ковдру, заварити собі м’ятний чай з лимоном і намазати собі на шматочок хліба смачний і дуже ароматний ягідний джем. Відразу ж потрапляєш подумки у спекотне сонячне літо і відчуваєш, як по тілу розпливається радість і тепло! І це ще не все, що дає нам це блюдо. Крім усього ми отримуємо комплекс вітамінів і мінералів, які входять до складу таких ягід, як малина, полуниця, ожина та чорниця.
Для початку нам необхідно відібрати стиглі ягоди від недозрілих і підгнилих. Для цього акуратно викладаємо полуницю в глибоку миску і заливаємо інгредієнт проточною холодною водою. Лишаємо в такому стані компонент на 10 хвилин. Після цього намагаємося акуратно промити кожну полуницю, щоб не пошкодити ягоди. Після – зливаємо воду і очищаємо кожну ягідку від хвостика.
Викладаємо оброблений компонент на обробну дошку і розрізаємо на чотири частини за допомогою гострого чистого ножа.
Після – перекладаємо подрібнений компонент в глибоку каструлю і засипаємо цукром полуницю. Акуратно перемішуємо все великою ложкою кухонної або дерев’яною ложкою. Лишаємо в такому стані ягідний інгредієнт 1 год, щоб він пустив сік.
насправді для цього рецепту нам потрібен не сам лимон, а тільки його сік! Але для такого смачного джему дуже важливо брати тільки свіжі та натуральні продукти, тому краще всього видавити сік за допомогою соковижималки. Викладаємо половинку лимона інвентар і добуваємо лимонну рідина. Увага: цитрус не викидаємо, так як він нам ще знадобиться, щоб поліпшити аромат страви.
Який же смачний у нас вийде джем! А головне, що дуже корисний! Таке розмаїття ягід подарує нам не тільки незабутній смак і аромат, але і дуже велика кількість корисних вітамінів і мікроелементів. Але для початку нам необхідно відібрати стиглі ягоди від недозрілих і підгнилих. Отже, по черзі опрацюємо наші інгредієнти. Викладаємо малину в друшляк і занурюємо ємність в чисту миску з водою. Лишаємо в такому стані компонент на 5-7 хвилин. Після – перекладаємо оброблені малинові ягоди в ще одну миску і переходимо до іншого інгредієнту.
Таким же чином робимо і з ожиною – занурюємо її у воду на 5-7 хвилин і потім – акуратно перекладаємо її в ємність з малиною.
Чорницю ж акуратно викладаємо в миску з водою і залишаємо її теж на 5-7 хвилин. Потім – акуратно руками промиваємо ягідки, зливаємо воду і перекладаємо інгредієнт до двох інших.
Виливаємо в каструлю з полуницею лимонний сік, додаємо оброблений лимон і ставимо на великий вогонь ємність. Час від часу помішуючи компоненти ложкою, доводимо суміш до кипіння. Після – зменшуємо вогонь до середнього і варимо ягідний джем ще протягом 5 хвилин. Полуничні шматочки повинні стати м’якими, а цукор повинен повністю розчинитися.
Потім додаємо оброблені ягоди малини, ожини та чорниці.
Акуратно перемішуючи час від часу все ложкою, варимо ягідний джем ще 20-25 хвилин. Увага: піну, яка утворилася на поверхні страви обов’язково потрібно знімати шумівкою. Інакше – джем після може просто заграти, і наш праця піде нанівець.
Щоб перевірити ступінь готовності страви, викладаємо ложкою на плоску тарілку трохи ягідної маси. Якщо вона буде в’язка і буде погано розтікатися по поверхні посуду, значить джем готовий і можна вимкнути конфорку. В іншому ж випадку – час варіння страви необхідно збільшити ще на 7-10 хвилин.
По закінченню відведеного часу на приготування страви вимикаємо кухонну плиту, дістаємо з ємності лимон (він нам більше не знадобиться) і з допомогою черпака переливаємо джем в чисту стерилізовану банку. Увага: для того щоб ягідна маса не зіпсувалася, залишаємо трохи простору від горлечка банки, приблизно 7 міліметрів. Щільно закриваємо стерилізованої кришкою наш джем і ставимо після повного охолодження на зберігання в холодильник.
Цей рецепт ягідного варення не вимагає процедури консервації. І я вам по секрету скажу, що це насправді нам і не треба! Адже джем виходить настільки смачний, що з’їдається за лічені секунди. Максимальна кількість часу, яке блюдо може зберігатися в холодильній шафі, становить до 3 місяців (але це в тому випадку, якщо варення «доживе» і не буде поглинено ласунами). Відразу ж після того, як ягідний джем охолоне до кімнатної температури, його можна подавати до столу з скибочкою хліба і улюбленим гарячим чаєм.
Приємного вам апетиту!
– Крім самостійного блюда, ягідний джем можна і потрібно додавати в домашню випічку, в будь-які каші, а також йогурти і кефіри домашнього виготовлення. Джем виходить дуже ароматним і смачним, зі злегка кислуватим присмаком. Таке блюдо додасть вишуканості будь-якої їжі і підніме вам настрій.
– Для приготування джему необхідно брати тільки свіжі ягоди. В іншому випадку, замороженої може бути тільки чорниця, так як після розморожування вона не має властивості виділяти сік. Єдине, що необхідно зробити, так це залишити ягоду в стороні, щоб вона самостійно стала кімнатної температури. Ні в якому разі не розморожуйте ягідний продукт за допомогою мікрохвильової печі або гарячої води.
– Не дозріли і пошкоджені ягоди не викидайте, а краще всього приготуйте з них компот або кисіль. Повірте, такий напій виходить дуже смачний і не менш ароматний, незважаючи на свіжість продукту.