Свою назву «строката піца» страва отримала не випадково, так як крім своїх смакових якостей піца виходить дуже яскрава і барвиста за рахунок тих інгредієнтів, які входять до її складу. Випічка порадує вас своїм ніжним тістом і чудовим ароматом і доставить масу задоволення не тільки вашим близьким, але і друзям. До того ж блюдо дуже ситне і це теж одне з його достоїнств.
Для тіста:
Для начинки:
Щоб тісто для піци вийшло пишним, беремо борошно пшеничне вищого сорту, тонкого помелу і просіваємо через сито в вільну миску. Завдяки цій процедурі борошно звільняється від грудок і збагачується киснем, а це в свою чергу покращує заміс тесту.
У миску з теплою водою (35°-37°C) перекладаємо сухі дріжджі і за допомогою столової ложки добре перемішуємо до повного розчинення в рідині.
Потім додаємо в цю ємність цукор, сіль, оливкова олія і 350 грам борошна. Скориставшись блендером, добре перемішуємо всі інгредієнти на середній швидкості до однорідної маси. Стежимо за тим, щоб в тесті не було грудок.
Потім викладаємо тісто на стіл, притрушений борошном, і вручну продовжуємо вимішувати тестовий інгредієнт протягом 10 хвилин, додаючи до нього решту борошна. В результаті у нас виходить щільне і пружне тісто. Формуємо з нього колобок і перекладаємо його назад в миску. Ємність загортаємо харчовою плівкою і відставляємо в тепле місце на 60 хвилин.
За цей час тісто збільшиться в розмірі вдвічі.
Консервовані помідори виймаємо з банки і перекладаємо на обробну дошку. Вручну знімаємо з нашого інгредієнта шкірку. А потім, скориставшись кухонним ножем, нарізаємо помідори на невеликі шматочки і перекладаємо у вільну миску.
Листя материнки часто застосовують у кулінарії як приправу для приготування овочевих і м’ясних страв. Тому свіжі листя материнки промиваємо під проточною водою і, переклавши їх на обробну дошку, з допомогою кухонного ножа дрібно рубаємо. Потім перекладаємо в миску до помідорів.
Часникові зубчики перекладаємо на обробну дошку і, злегка натискаючи на них рукояткою ножа, знімаємо з інгредієнта лушпиння. Потім за допомогою чесночницы подрібнюємо зубчики часнику і перекладаємо їх у ємність до помідорів і душице.
У ємність до подрібненим помідорів, душице і часнику додаємо сіль і чорний мелений перець за смаком. Потім за допомогою столової ложки всі інгредієнти добре перемішуємо до однорідної маси.
Цукіні – це різновид кабачків. Молоді кабачки промиваємо під проточною водою і перекладаємо на обробну дошку. З допомогою ножа нарізаємо овочевий інгредієнт упоперек на кружальця товщиною не більше 4–5 міліметрів і перекладаємо їх у вільну тарілку. Так як шкірка у цих кабачків дуже ніжна, зрізати її не обов’язково.
Печериці промиваємо під проточною водою і перекладаємо на обробну дошку. З допомогою ножа нарізаємо наш інгредієнт на невеликі шматочки і перекладаємо у вільну тарілку.
Промиваємо перець під проточною водою і з допомогою ножа робимо надрізи навколо хвостика. Потім акуратно виймаємо ніжку з насінням. Ще раз промиваємо овочевий інгредієнт під проточною водою, щоб змити насіння і перекладаємо інгредієнт на обробну дошку. Скориставшись тим же гострим інвентарем, перець розрізаємо на дві частини, а потім кожну половинку овоча нарізаємо на тонку соломку і перекладаємо в чисту тарілку.
Салямі з допомогою ножа очищаємо від шкірки і викладаємо на обробну дошку. Потім нарізаємо наш інгредієнт уздовж на тонкі кружечки товщиною не більше 4-5 міліметрів. Після поклавши кілька шматочків салямі один на одного, з допомогою того ж гострого інвентарю нарізаємо їх на тонку соломку і перекладаємо у вільну тарілку.
Сир моцарела перекладаємо на обробну дошку і за допомогою ножа нарізаємо його на шматочки середньої величини. Потім перекладаємо сирні шматочки в чисту тарілку.
Скориставшись середньої теркою, натираємо сир на стружку в окрему тарілку.
Настоявшееся дістаємо тісто з миски і перекладаємо на притрушений борошном стіл. Вручну ще раз вимішуємо тестовий інгредієнт і з допомогою качалки розкотимо його в тестовий пласт у формі кола, товщиною не більше 4–5 міліметрів. Стежимо за тим, щоб діаметр тестовій коржі був не більше діаметру форми для випічки. Потім форму з допомогою кондитерської кисті змащуємо рослинним маслом і перекладаємо в неї круглу коржик. Вручну робимо по краю тесту бортики.
За допомогою столової ложки викладаємо на поверхню тіста соус і рівномірно розподіляємо його по всій поверхні коржа. Потім викладаємо соус цукіні, гриби, болгарський перець, ковбасу і моцарелу. Всі ці інгредієнти викладаємо на поверхню тестовій коржі рівномірно і в кінці посипаємо тертим сиром. Ставимо форму з піцою в попередньо розігріту духовку до температури 200°С і випікаємо страву протягом 30-35 хвилин. Форму з подрумянившейся піцою з допомогою прихваток дістаємо з духовки, попередньо вимкнувши її. Скориставшись ножем, відокремлюємо піцу від бічних стінок форми і за допомогою металевої лопатки перекладаємо її на широке блюдо.
Строката піца готова до подачі до столу. Залишилося тільки порізати на порційні шматочки, що ми і зробимо. Насолоджуйтеся ароматною, ніжною і смачною рябої піцою з келихом вина або пива.
Приємного вам апетиту!
– Строкату піцу можна зверху прикрасити подрібненою зеленню петрушки.
– Консервовані помідори можна замінити свіжими помідорами або ж використовувати кетчуп для приготування соусу.
– Крім чорного меленого перцю ви можете використовувати також і інші спеції на ваш смак.