«Цап у городі»… погодьтеся, досить дивна назва для салату? Однак, ніхто нам нічого топтати не буде. Навпаки, цей гість буде вельми до речі на дружній вечірці. Смачний, досить таки простий і ситний салат ніколи не буде зайвим.
Чому ж все-таки салат так назвали? Пошук не змусив себе чекати: усе через подачі самого салату. Зазвичай ми змішуємо всі інгредієнти, а тут кожен з них «говорить» сам за себе: окремо кожен вид овочів «город», посередині м’ясо.
Так от, зараз ми готуємо м’ясо, т.е. «козла». Грудку промиваємо та нарізаємо тонкими шарами. Потім обсмажуємо до міцної золотистої скоринки з цибулею, ледь не давши м’яса пригоріти. По готовності викладаємо курку в центр, формуючи коло з гіркою.
Очищаємо овочі і гарненько промиваємо їх під водою. Потім буряк ставимо варитися, а в сковороду заливаємо масла в такій кількості, щоб можна було засмажити картоплю на подобі фритюрниці, але в два прийоми. Поки масло нагрівається, нарізаємо картоплю соломкою. Якщо солонка виходить довше середнього пальця – ділимо навпіл навскоси.
Коли від масла пішов пар кидаємо щіпку солі і акуратно завантажуємо порцію, яка вийшла з одного картоплі. Вичікуємо 5-7 хвилин і шумівкою прибираємо картоплю на рушник. Під рушник, природно, підкладаємо тарілку. Завантажуємо другу нарізану картоплю. Першу порцію в цей час викладаємо до м’яса окремої гіркою. Ту ж операцію проробляємо з другою порцією – тільки кладемо поверх попереднього картоплі.
Зварену буряк зливаємо і даємо трохи підсохнути. Тим часом знаходимо тертку з крупно-натирающей стороною або встановлюємо комбайн з тим же тампоном. Буряк ділимо на дві частини і проводимо на тертці. У бурякову масу додаємо дрібку солі, перемішуємо і викладаємо в блюдо близько картоплі.
Тепер потрібно тонкої соломкою нарізати моркву і огірки. Можу запропонувати варіант різання: морква ділимо навпіл, кожну половину вздовж на 3-4 пласта, потім перевертаємо, прибираємо нижній округлий пласт для кращої стійкості і нарізаємо вздовж довгої межі на смужки. Отставленную частина теж нарізаємо. З огірками расправляемся аналогічно.
Пекінську капусту теж дрібно шаткуємо.
Свіжі овочі так само викладаємо навколо м’яса не змішуючи. «Цап у городі» майже готовий!
Тепер завершальний штрих: прокладаємо «кордону» між кожним видом овочів. Заради забави можна навколо м’яса в салат увіткнути картопля-фрі: на подобу огорожі. Щоб не пустити козла в город!
Приємного апетиту!
– Щоб до моменту завершення салату картопля не охолов і не став м’яким, можна його зробити в останню чергу;
– Такий варіант салату буде дуже цікавий не тільки дорослим, але й дітям. Особливо, якщо красиво обіграти в кулінарному плані «город» різними елементами типу «дерев»-гілочок зелені і т.д. і подати кожній дитині на святі свій город. Трудомістко, але дуже весело!
– До складу «городу» може входити що завгодно! Головне, щоб місця на блюді вистачило.