200 років тому, в Неаполі, пекарі почали готувати на швидку руку блюдо для бідних людей. Це були коржі з тіста, на які клали шар томатів, посипали сушеним майораном, поливали олією, а зверху клали сир. Так з’явилася піца, яку ми всі любимо. В піцу неодмінно входять: помідори, моцарелла, базилік та інші інгредієнти за бажанням. В Італії до сьогоднішнього дня дуже трепетно ставляться до якості страви, в тому числі – піці з листкового тіста.
Томати необхідно нарізати гострим ножем – кружечками, товщиною по 0,5 див. Увагу! Не натискайте сильно на овочі, так як це викличе рясне виділення соку, без якого страва буде менш смачним.
Сосиски (не варені, очищені від слюди), як і помідори нарізаємо кружечками завтовшки приблизно за 0,5-0,7 див.
Болгарський перець миємо, очищаємо від насіння і нарізаємо соломкою (0,2х1 див.).
Свіжі маслини нарізаємо кільцями, попередньо видаливши з серцевини кісточку. Товщина кільця приблизно 0,3 див. Увагу! Також Ви можете використовувати мариновані маслини. Деякі виробники вважають за краще залишати кісточку в ягоді, деякі – видаляють. У будь-якому випадку, маслини ріжемо на кружечки і позбавляємося від зайвого.
Гриби нарізаємо скибочками, приблизно по 0,5х0,5 см.
Сир тремо на дрібній тертці. Увага! Щоб сир краще терся, безпосередньо перед цим його рекомендується покласти на кілька хвилин в холодильник.
Розморожений пласт тіста (інструкцію по розморожуванню дивіться в інструкції на пакеті), кладемо на злегка присипану борошном стіл. Розкачуємо тісто качалкою до товщини приблизно 2-3 міліметра.
Гострим кінцем ножа ріжемо тісто на рівні квадрати.
Деко змащуємо олією або застеляємо спеціальним папером для випічки викладаємо квадрати.
Кожен шматочок тісто ретельно змащуємо кетчупом.
На тісто викладаємо основні інгредієнти піци: гриби, сосиски, помідори, перець, маслини.
Посипаємо тертим сиром піцу.
Деко з піцою ставимо в духовку, розігріту до 180 градусів. Випікаємо протягом 20-25 хвилин.
Піца з листкового тіста, як правило, подається до столу на великому плоскому блюді (якщо печеться велика піца), вже порізана на порційні шматки. Якщо піци невеликого розміру – вони подаються в окремих тарілках. Описуваний «пиріг» володіє багатьма переваги, серед яких – відмінні смакові якості, прекрасний зовнішній вигляд і аромат, ситність.
Приємного апетиту!
– Додатковий аромат страви може надати подібна хитрість. Кілька очищених зубчиків часнику пропускаємо через «часникодавку», цю суміш «розводимо» з кількома ложками води. Після витягування піци з духовки, рівномірно поливаємо її часниковою сумішшю. Це додасть випічці найбільш виражений часниковий аромат, так як при високих температурах часник просто «випарується»;
– Начинок для піци з листкового тіста може бути дуже багато. У хід можу йти: мариновані огірки і гриби, яйця, картопля і інші самі химерні поєднання продуктів. Єдине, що повинна завжди бути присутньою в піці – майонез, кетчуп (томати), сир;
– Ми описали піцу, приготовану з покупного листкового тесту, так як його використання дуже зручно. Справжня листкова випічка, виготовлена в домашніх умовах – дуже складна в приготуванні і вимагає великої кількості часу. Хоча, у неї є незаперечні переваги – відома всіх інгредієнтів і їх якість.