Піца «Маринара» – це поєднання найпростіших продуктів: ніжного дріжджового тіста з двох видів борошна, ароматного оливкової олії, освіжаючого шару томатів, пікантного часнику, а також запашних трав і прянощів. Професійні пиццмейкеры вважають цю смакоту одним з унікальних кулінарних шедеврів з-за того, що всі складові цієї піци зберігаються досить тривалий час.
В першу чергу готуємо тісто для піци. У глибоку миску просіваємо через сито з дрібною сіткою два види борошна грубого помелу і вищого сорту. Туди ж додаємо потрібну кількість гранульованих дріжджів, дрібної солі і цукру. Перемішуємо сухі інгредієнти столовою виделкою до однорідної консистенції.
Тепер ставимо на плиту сотейник і вливаємо в нього половину склянки очищеної води. Нагріваємо рідину до 35 – 38 градусів Цельсія, вона повинна бути теплою, щоб в неї можна було опустити пальці і не обпектися. Коли вода розігріється, перелити її в миску з сухою сумішшю.
Туди ж кладемо куряче яйце, оливкова олія і замішуємо чистими руками м’яке, нелипким тісто. Приділяємо цьому процесу 10 – 12 хвилин. Потім скачуємо борошняний напівфабрикат в кулю, кладемо його назад в миску, накриваємо кухонним рушником і ставимо в тепле місце на 40 – 60 хвилин. За цей час тісто збільшиться в об’ємі вдвічі.
Поки тісто настоюється, починаємо готувати продукти для начинки. Розігріваємо повний чайник звичайній проточній води. Помідори промиваємо під холодною водою, робимо на кожному хрестоподібний надріз і кладемо в глибоку миску.
Через деякий час заливаємо їх окропом і витримуємо в такому вигляді одну – дві хвилини. Потім за допомогою шумівки перекладаємо томати в миску з холодною, бажано крижаною водою і даємо їм можливість охолонути.
Далі знімаємо з помідорів шкірку, розрізаємо їх на 2 половинки. Допомагаючи собі чайною ложкою, видаляємо з кожної насіння. Після цього нарізаємо помідорну м’якоть дрібними кубиками і залишаємо їх на обробній дошці.
Тепер ставимо на середній вогонь сковороду і вливаємо в неї столову ложку оливкової олії. Через пару хвилин опускаємо в розігріте масло кубики томатів і тушкуємо їх, помішуючи кухонних лопаткою до повного випаровування вологи.
На цей процес піде не більше 2 – 3 хвилин. Потім протираємо потушенные помідори в глибоку тарілку через сито з дрібною сіткою.
В тарілку з томатним пюре додаємо столову ложку оливкової олії, за смаком сіль, цукор, чебрець і все перемішуємо до однорідної консистенції.
Тепер очищаємо від шкірки зубчики часнику, нарізаємо їх тонкими пластинками і залишаємо на дошці. Також ставимо на стіл сушений базилік і орегано – останні інгредієнти, які ідеально доповнять начинку. Потім включаємо і розігріваємо духовку до 220 – 230 градусів Цельсія.
Після того як тісто настоялося, злегка обминаємо його руками, викладаємо на стільницю, посипану тонким шаром пшеничного борошна, і розкочуємо качалкою в коло діаметром близько 28 сантиметрів.
Потім беремо круглу форму для випічки піци, змащуємо її столовою ложкою оливкової олії, посипаємо борошном і акуратно перекладаємо на неї розкатане тісто.
Так само дбайливо розрівнюємо борошняний напівфабрикат по всьому периметру форми, роблячи невеликі бортики по краю.
Далі змащуємо основу для піци приправленим томатним пюре і розкладаємо на ньому в художньому безладі нарізаний часник.
Посипаємо начинку за смаком сушеним орегано та базиліком – піца «Маринара» сформована, пора приступати до випічки.
Ставимо форму в розігріту духовку і випікаємо піцу протягом 20 хвилин. Коли вона буде готова, надягаємо на руки кухонні прихватки, дістаємо форму з духовки і ставимо на обробну дошку. Даємо ароматного страви злегка охолонути, потім розрізаємо піцу на 6 – 8 порцій і подаємо до столу.
Піца «Маринара» подається у теплому вигляді, попередньо нарізана на 6 – 8 рівних порцій. Цей неаполітанський кулінарний шедевр можна доповнити салатом зі свіжих овочів або добре просмаженим шматочком яловичини. Насолоджуйтесь!
Приємного апетиту!
– За бажанням замість сушеного базиліка і орегано можна використовувати свіжі варіанти цих трав. Просто порвіть руками на дрібні шматочки і викладіть на поверхню томатного пюре.
– Замість саморобної томатної начинки можна використовувати готовий гостро-пряний томатний соус.
– Оливкова олія можна замінити соняшниковою рафінованою олією.
– Начинку можна доповнити оливками, маслинами, подрібненим сиром “Пармезан”.