Як приємно на обідній стіл поставити тарілку гарячого супу, тим більше, якщо це буде картопляний суп-пюре з грибами. Блюдо виходить дуже смачне і дуже ароматне. Особливо прийде воно до смаку любителям грибів і гурманам гарячих рідких страв. Головне, що такий суп можна давати навіть дітям та не турбуватися про те, що у них можуть захворіти животики, адже суп-пюре діє з точністю до навпаки і дуже корисний для людей з чутливим шлунком.
Для початку добре промиваємо печериці під проточною теплою водою і викладаємо на обробну дошку. З допомогою ножа нарізаємо інгредієнт на невеликі шматочки і відразу ж перекладаємо його в чисту тарілку.
З допомогою ножа очищаємо цибулю від лушпиння. Після – добре промиваємо компонент під проточною водою і викладаємо його на обробну дошку. Тим самим гострим інвентарем дрібно рубаємо овоч на кубики не більше 1 сантиметра. Оброблений інгредієнт перекладаємо у вільну тарілку.
Ножем очищаємо картоплю від шкірки і після – ретельно промиваємо під проточною теплою водою. Увага: для того щоб у нас вийшов смачний суп-пюре, необхідно брати картоплю таких сортів, що добре розварюється, а пюре виходить без грудок. Інакше страва може просто не вийти.
Отже, на обробній дошці нарізаємо овоч на невеликі шматочки, але в той же час, щоб вони були не дуже дрібні.
Після – перекладаємо подрібнений компонент в середню каструлю і заливаємо його звичайною водою, причому так, щоб вода повністю покривала картопляні шматочки. Ставимо ємність на великий вогонь, а після закипання води – робимо вогонь трохи менше середнього. Трохи посоливши картоплю, перемішуємо все добре столовою ложкою, накриваємо каструлю кришкою і варимо інгредієнт протягом 25-35 хвилин. Важливо: час варіння картоплі може змінюватись в залежності від сорту овоча. Тому час від часу перевіряємо компонент виделкою. Якщо картопляні шматочки будуть вже м’які і разваристые, значить картопля зварилася і можна вимкнути конфорку.
Потім, притримуючи каструлю, злегка відкриваємо кришку кухонними прихватками і повністю зливаємо воду. Товкачкою мнемо картоплю до консистенції пюре і поки що відставляємо оброблений овоч в бік.
Викладаємо дрібно порізану цибулю в сковороду з невеликою кількістю рослинної олії і ставимо на вогонь трохи менше середнього. При постійному помішуванні компонента дерев’яною лопаткою, смажимо овоч до освіти ніжно-золотистої скоринки.
Після цього додаємо до смаженого цибулі подрібнені печериці і трохи солимо компоненти. Добре все перемішуємо лопаткою і продовжуємо смажити овочі до тих пір, поки повністю не випарується вся грибна рідина. Потім – вимикаємо конфорку і даємо трохи охолонути нашої засмажки.
Смажені овочі перекладаємо в чашу блендера і подрібнюємо на Турбо-режимі інгредієнти до утворення однорідної маси. На це все у нас піде максимум 30 секунд.
Потім – перекладаємо цибульно-грибне пюре в товчену картоплю, виливаємо в каструлю вершки, солимо і перчимо інгредієнти за смаком. Знову все добре перемішуємо блендером на тому ж режимі і після – ставимо на середній вогонь. Час від часу помішуємо блюдо столовою ложкою. Як тільки суп-пюре почне закипати, відразу ж вимикаємо конфорку. Увага: ні в якому разі не кип’ятіть суп, а тільки доводьте його до температури кипіння. В іншому випадку – страва може просто не вийти і ваша праця піде нанівець.
Відразу ж після приготування, суп-пюре можна подавати до столу. Але ще смачніша страва вийде, якщо покришити в нього перед самою подачею дрібно рубану зелень. А для цього просто промиваємо петрушку і кріп під проточною водою і подрібнюємо компоненти на обробній дошці з допомогою ножа.
Який же смачний і ароматний виходить картопляний суп-пюре з грибами! Головне, що він не тільки є апетитним обідом, як для дорослих, так і для дітей, але і дуже корисний, особливо для тих, у кого є проблеми з шлунком. Адже він обволікає стінки шлунка і надовго залишає відчуття ситості. Його можна навіть без хлібобулочних виробів.
Приємного вам апетиту!
– Якщо суп-пюре вийшов дуже густий перед варінням, не турбуйтеся. Просто додаємо в ємність трохи кип’яченої води, а ще краще – залишилася після варіння картоплі рідина. Добре перемішавши все столовою ложкою, ставимо страву на середній вогонь і чекаємо, поки воно не почне закипати.
– Повторно розігріваємо картопляний суп-пюре в мікрохвильовці або на кухонній плиті на маленькому вогні, але тільки до моменту закипання.
– Якщо у вас не виявилося під рукою блендера, не турбуйтеся. Прекрасною заміною цього інвентарю послужить звичайна м’ясорубка з дрібною решіткою. Для цього по черзі подрібнюємо інгредієнти в м’ясорубці і далі діємо за тією ж схемою рецепта.
– При виборі грибів найкраще беріть печериці, так як вони більш ароматні й ніжні, підходять для цього супу-пюре.
– Для насиченого аромату в страву можна додати і інші приправи на ваш смак. Наприклад, грибну спецію, коріандр сушений, а також спецію «Хмелі-Сунелі».
– Якщо ви хочете, щоб у страві плавали маленькі шматочки грибів, тоді краще подрібнювати зажарку в чаші блендера на 3-5 швидкостях, так як Турбо-режим перетворює будь-які продукти в пюре.