Зрази – це блюдо, яке особливо люблять в таких країнах, як Польща, Литва, Білорусь і Україна. Ще з дитинства майже кожному знайомий смак і аромат золотистої рум’яної скоринки картопляного тіста. А ось яка начинка всередині такого пиріжка – особистий вибір кожного. Це може бути і м’ясо, і гриби, і яйця зі свіжою зеленню. А ось аромат і смак зраз з картоплі з огірками не відразу забувається, адже це таке смачне блюдо, що перед ним неможливо встояти. Давайте спробуємо?
Викладаємо солоні огірки на обробну дошку і за допомогою ножа розрізаємо інгредієнт на маленькі квадратики. Подрібнені огірки викладаємо в миску.
Тепер добре промиваємо зелень петрушки і кропу під проточною водою. Потім, обтрусивши компоненти від води, викладаємо їх на обробну дошку. Скориставшись ножем, дрібно рубаємо зелень і перекладаємо її в миску з подрібненими огірками.
Викладаємо плавлений сир на обробну дошку і за допомогою гострого інвентарю нарізаємо інгредієнт на маленькі кубики в довжину і в ширину не більше 5-6 міліметрів. Увага: щоб сир не прилипав до ножа, час від часу змочуємо його під проточною холодною водою. Подрібнений компонент перекладаємо в ту ж ємність з іншими подрібненими інгредієнтами. За допомогою столової ложки добре перемішуємо всі компоненти начинки до утворення однорідної маси.
З допомогою ножа видаляємо шкірку картоплі і відразу ж після цього добре промиваємо інгредієнт під проточною водою. Потім викладаємо очищений овоч на обробну дошку і нарізаємо його на невеликі шматочки. Подрібнену картоплю викладаємо в глибоку каструлю і заливаємо ємність звичайною водою так, щоб вона повністю покривала картопляні шматочки.
Ставимо каструлю на середній вогонь і чекаємо, коли вода почне закипати. Увага: обов’язково, як рідина в каструлі почне закипати, знімаємо з її поверхні з допомогою шумівки піну, яка утворилася від картоплі. Потім, робимо маленький вогонь і варимо інгредієнт під злегка відкритою кришкою протягом 35-40 хвилин в залежності від сорту картоплі. Коли картопля звариться, вимикаємо конфорку, а рідину зливаємо в раковину, злегка притримуючи відкриту кришку з каструлею кухонними прихватками. Важливо: готовність картоплі можна перевірити з допомогою виделки. Якщо підручний інвентар з легкістю входити в овоч, значить, він готовий і можна приступати до подальшого приготування страви.
Скориставшись товкачиком, варену картоплю розминаємо до стану пюре. Після цього розбиваємо шкаралупу яєць ножем і виливаємо в каструлю з картопляною масою жовтки і білки. Також солимо і перчимо масу за смаком і знову все добре або збиваємо товкачем або перемішуємо все з допомогою столової ложки. Тепер самий відповідальний момент! Поступово висипаємо в миску борошно, але при цьому продовжуємо перемішувати підручним інвентарем.
Увага: можливо вам буде потрібно трохи більше або менше борошна, ніж зазначено в інгредієнтах, так як картопляна маса не повинна прилипати до рук. Після цього ємність з картопляним тестом відкладаємо в сторону остигати до кімнатної температури.
Для початку, щоб картопляне тісто не прилипало до рук, змащуємо їх водою або невеликою кількістю рослинного масла. Потім, з допомогою столової ложки викладаємо тісто на долоню. Кількість тіста вимірюємо «на око» в залежності від того, якого розміру ви хочете зробити зрази. Але обов’язково необхідно ще враховувати те, що всередину тесту ми будемо викладати начинку, яка в процесі формування зрази, не повинна випадати і рвати тісто. Отже, розрівнюємо тестову суміш в долоньці підручним інвентарем, формуючи корж. Після цього на центр коржі викладаємо невелику кількість огіркової начинки. А щоб зробити зразу, просто акуратно придавлюємо краї тіста всередину пальцями долоні, стискуючи руку в кулак. Готову зразу викладаємо у вільну тарілку і повторюємо процедуру з рештою тестом і начинкою. Тепер, висипаємо трохи панірувальних сухарів у суху чисту тарілку, а в сковороду наливаємо невелику кількість рослинного масла. Ставимо ємність на маленький вогонь і, поки у нас розігрівається масло, приступаємо до приготування страви. По черзі обвалюємо зрази в сухарях з усіх боків і після – акуратно руками викладаємо «пиріжок» на сковороду.
Смажимо страва з усіх боків до утворення золотисто-коричневої скоринки. Приблизний час на смаження «пиріжка» з одного боку займе 2-3 хвилини. Готову страву з допомогою дерев’яної лопатки перекладаємо на плоске блюдо для подачі.
Зрази – це улюблене блюдо моєї сім’ї ще з дитинства. Кожні вихідні я намагаюся трохи побалувати своїх близьких смаженими картопляними пиріжками. Зазвичай я подаю до столу це рум’яне блюдо разом зі сметаною або вершками і свіжими овочами, а також посипаю додатково зеленню.
Приємного вам апетиту!
– Замість панірувальних сухарів можна також обваляти зрази в борошні.
– Для начинки можна використовувати, як квашені, так і консервовані огірки.
– Крім свіжої зелені петрушки та кропу, за бажанням можна додати зелень кінзи. Але це вже на ваш смак, так як мені, наприклад, смак і запах цієї рослини не подобається.