Воістину божественним вважається десерт «Груші в сиропі». Його можна знайти в меню самих елітних ресторанів більшості країн світу. Але страву можна приготувати і в домашніх умовах, якщо запастися крапелькою терпіння і бажання. Сиропи для даного фрукта можуть бути найрізноманітнішими. Ми пропонуємо вам спробувати імбирно-шафрановий, який дуже незвичайний і добре поєднується з будь-яким солодким сортом груш.
У каструлю набираємо 200 мілілітрів води і ставимо її на середній вогонь. Далі додаємо в неї 100 грам цукру і розчиняємо його, помішуючи інгредієнти. Коли рідина закипить, додаємо одну зірочку бадьяна (анісу) і щіпку імбиру. Далі кладемо одну чайну ложку шафрану в ступку, додаємо кілька чайних ложок цукру і ретельно розтираємо інгредієнти до консистенції пудри. Те ж саме можна зробити за допомогою кавомолки, яка значно полегшить і прискорить завдання. Подрібнений шафран додаємо в сироп і кип’ятимо його ще близько 7-10 хвилин. За цей час сироп повинен увариться приблизно на третину. Далі проціджуємо через сито або кілька шарів марлі і вже в такому вигляді повертаємо на слабкий вогонь.
Для початку ретельно промиваємо груші у воді. За допомогою овочечистки або звичайного кухонного ножа знімаємо шкірку з них. Гілочку можна зняти, а можна і залишити. З її допомогою дуже зручно працювати з грушею в процесі готування.
Викладаємо очищені фрукти в сироп і накриваємо каструлю кришкою. Нагріваємо фрукти на повільно вогні протягом 15-20 хвилин. Після чого знімаємо ємність з вогню і наполягаємо груші в сиропі до її повного остигання. За часом це займе близько години. Варто відзначити, що чим більше часу груші будуть настоюватися в сиропі, тим краще і смачніше вони будуть. У зв’язку з цим, якщо час дозволяє потримайте фрукти в імбирно-шафрановом сиропі 2-3 години, періодично перевертаючи їх, щоб всі сторони груші просочилися.
На глибоке блюдо викладаємо грушу, рясно поливаємо її зверху сиропом. Коли він стече, він покриє усю площину тарілки. Також десерт можна прикрасити зірочку бадьяна. І не забудьте докласти вилку і столовий ніж для зручності вживання страви. Найчастіше, грушу з імбирно-шафрановим сиропом подають з кулькою пломбіру або ванільного морозива, який укладається поруч з грушею і також поливається сиропом. Це чудовий і дуже легкий десерт, який скрасить будь вечерю або доповнить святковий стіл своїм фантастичним післясмаком.
Приємного Вам апетиту!
— Для приготування десерту краще всього вибрати тверді груші. Саме вони витримають термічну обробку і збережуть свою форму. Якщо спочатку груші будуть м’які, то під час варіння і настоянки в сиропі, вони перетворяться на подобу кашки.
— Замість цукру для приготування сиропу можна використовувати мед. У такому разі десерт стане ще більш низькокалорійним, але, тим не менш, не втратимо своїх смакових якостей.
— Прикрасити страву на святковий стіл можна кількома способами. Наприклад, посипати грушу подрібненим на тертці шоколадом або посипавши корицею. До того ж ці інгредієнти додадуть особливої пікантності смаку десерту.