Кажуть, що два з половиною століття тому один німецький пекар вирішив вибрати собі кар’єру артилериста в армії Фрідріха Великого. З гарматами у нього якось не заладилося. Зате він прославив себе у віках винаходом способу смажити круглі гарматні ядра з дріжджового тіста в олії на відкритому вогні. Адже піч на полі бою знайти проблематично! Особливо знову винайдене блюдо полюбилося берлінцям, тому й отримало назву «берлінські пончики». Мало того, хитромудрі жителі навчилися ще й заповнювати смажені гарматні ядра різноманітними начинками…
Сухі дріжджі розмішуєм в теплому молоці. Просеем борошно. Вона повинна бути кімнатної температури. У центрі миски з мукою краще зробити поглиблення. Туди і виллємо розведені дріжджі. Заважати поки не треба, нехай постоять. А ми тим часом розтопити наше масло або маргарин, на чому ви зупинилися, і нехай воно охолоне. Все, можна готувати тісто. Додамо в ємність з борошном цукор, ванільний цукор, ароматизатор, сіль, яйця, жовток, молоко і вершкове масло або маргарин. А зараз беремося за міксер. Для початку швидкість у нього повинна бути не дуже великою, а потім все вище і вище, аж до максимальної. У результаті тісто має стати абсолютно однорідним. Замісили? Відкладемо його на посипану борошном поверхню – і хай підходить. Часу для цього потрібно не дуже багато, хвилин двадцять.
Зараз нам треба розкачати тісто в рівний пласт. Товщина його повинна становити приблизно 1 сантиметр. З цього тіста будемо вирізати кружечки. Їх діаметр в ідеалі має становити приблизно 8 сантиметрів. Так що, вибирайте самі, який кухлем з наявних у вас це краще робити.
На кружечок треба покласти начинку, яку ви обрали, накрити другим кружечком і ретельно защипати краї. Готове? Відкладемо їх на посипану борошном поверхню і нехай підходять. Не дуже довго, приблизно п’ятнадцять хвилин.
До цього моменту в каструлі у нас вже повинен бути розтоплений жир або олія для обсмажування. Як багато? Нехай пончики плавають у маслі, не торкаючись стінок. Температура масла повинна бути не менше 180 градусів. А зараз партія за партією будемо опускати підійшли пончики в масло і обсмажувати їх з двох боків до золотисто-коричневого кольору. Само собою, разок їх доведеться перевернути. Коли пончики будуть готові, перекладіть їх на паперовий рушник,щоб воно ввібрало зайвий жир. І наостанок обваляем їх в цукрі.
Берлінський пончик в Німеччині – традиційне блюдо в новорічні свята і на карнавалах. Але не будемо спеціально чекати приводу. Піднесіть домашнім сюрприз у звичайний день. І він стане святом.
Приємного апетиту!
– Якщо ви й справді виявилися на новий рік в Берліні – будьте обережні. Ваш пончик може виявитися начиненим гірчицею або цибулею. У німців це жарт така…
– Традиційно пончики начиняли заварним кремом. Але зараз прийнято використовувати самі різні начинки: від свежепротертой малини з цукром до ліверу.
– Щоб начинка не витекла, рекомендується додати в нього пару ложок рому або іншого міцного алкогольного напою.
– Якщо вони вам здадуться занадто жирними, пончики можна і запекти в духовці.